Doprava zdarma
Úvodní strana / Importér / Zajímavosti /

Příběh švýcarské vynalézavosti - krátký film

Příběh švýcarské vynalézavosti - krátký film

Krátký film „Příběh švýcarské vynalézavosti“, který byl celosvětově uveden v roce 2013, osvětluje úsilí společnosti Victorinox přistupovat k výrobě zodpovědně, s využitím inovativních výrobních postupů a patentovaných recyklačních programů.

Když si Karl Elsener v roce 1884 poprvé otevřel nožířskou dílnu, aby mohl dodávat nože švýcarské armádě, přišel s revolučním nápadem vyrobit kompaktní nástroj. Jeho vynález, originální švýcarský armádní nůž, se již dávno stal legendou.  
Domovský závod Victorinox ve švýcarském Ibachu skýtá nejen záruku toho, že inovace výrobků má pro společnost prvořadý význam. Také soustavná snaha značky zajistit efektivitu, modernizaci a ohleduplnost k životnímu prostředí je skutečným důkazem všestrannosti etických zásad společnosti. 

O filmu

Během necelých tří minut se divák ponoří do autentického světa zaměstnanců společnosti Victorinox a bude moci nahlédnout do této legendární továrny, kde za posledních 130 let pracovaly celé generace rodin. 
Film je natočen jako krátký příběh. Vypráví jej Yvonne, která pracuje v kanceláři společnosti a zavede diváky na unikátní prohlídku legendami opředené a vysoce efektivní továrny v Ibachu. Ocelářský závod Victorinox denně vyprodukuje 120 000 kompletních výrobků, přitom však jako zázrakem spotřebuje stejné množství oleje jako průměrná domácnost. 
Divák se během prohlídky dozví o vodní elektrárně Victorinox, o tom, že továrna neprodukuje žádný ocelový odpad a že voda, která se používá ke chlazení ve výrobě, se recykluje a následně slouží k vytápění 114 domácností v Ibachu, ležícím v srdci Švýcarska a známém také jako „Údolí švýcarského nože“. Film byl v roce 2012 zadán v Londýně a je součástí kampaně zaměřené na propagaci značky.

Režisérka filmu Cat Botibol říká: „Natáčení v továrně Victorinox bylo jako sen Wese Andersona. Továrna je tak čistá a plná barev a všechny stroje se z velké míry ovládají ručně. Celkovým záměrem filmu bylo oživit na plátně jedinečný charakter továrny a představit její zaměstnance, kteří zde výrobky Victorinox ručně opracovávají.“

O společnosti Victorinox

 Victorinox se zabývá výrobou a celosvětovým prodejem jedinečných a vysoce kvalitních produktů, které najdou praktické uplatnění v mnoha rozličných oblastech života. Nabízí švýcarské armádní nože, kuchyňské nože, hodinky, vybavení na cesty, módní oděvy a parfémy. Ředitelství společnosti sídlí ve vesničce Ibach v Kantonu Schwyz, který leží v srdci Švýcarska. Právě tady si zakladatel dnešní společnosti Karl Elsener v roce 1884 otevřel svou nožířskou firmu a o pár let později vyrobil legendární „originální švýcarský armádní nůž“.

 

Platební karty